Gminna Komisja Ukształtowania Krajobrazu Kulturowego i Przyrodniczego

Gminna Komisja Ukształtowania Krajobrazu Kulturowego i Przyrodniczego

Od ponad roku w Inowłodzu działa Gminna Komisja Ukształtowania Krajobrazu Kulturowego i Przyrodniczego. W skład jednostki powołanej przez wójta Bogdana Kąckiego wchodzą: prof. Małgorzata Milecka – kierująca Katedrą Projektowania i Konserwacji Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w

img_5554Lublinie, dr Michał Słoniewski – Prezes Lokalnej
Organizacji Turystycznej w Spale, Danuta Baranowska, Jarosław i Anna Luteraccy, Ewa Korzeniewska, Janina Gostyńska, Renata Kowalska, Piotr Kamiński, Robert Papis, Wojciech Przetakiewicz.

Pierwszym efektem pracy komisji jest porozumienie gminy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Współpraca jest korzystna dla obu stron. Studenci mają, gdzie realizować praktyki, tworzyć opracowania, analizy, również na potrzeby prac inżynierskich i magisterskich. A gmina będzie miała gotowy plan zagospodarowania terenów nad Pilicą. W dalszej kolejności także w Zakościelu i Żądłowicach.

img_5557

Komisja zajmuje się również oznakowaniem turystycznym, które jest potrzebne szczególnie przy drodze krajowej nr 48 i trasie S8. Poruszyła też kwestię budowy stanowisk do obserwowania zwierząt przy szlakach i ścieżkach rowerowych. Również przy nowej trasie, która ma prowadzić ze Spały, przez Teofilów, Królową Wolę do Inowłodza.

Następne posiedzenie komisji zaplanowano na 12 grudnia br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *