Wiceprezes LOT w Spale, członkiem zarządu Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych

W dniu 26.02 br utworzone zostało w siedzibie Warszawskiej Organizacji Turystycznej Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych. Zarząd LOT w Spale podjął uchwałę o wstąpieniu do nowego stowarzyszenia i został członkiem założycielem. Na zebraniu założycielskim na członka zarządu nowego porozumienia wybrany został wiceprezes LOT w Spale Robert Papis, Prezesem Jarosław Lichacy ( DARLOT- Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna) a wiceprezesami Sławomir Kujawiak LOT Zakopane i Piotr Misztak Dom Marki Szczecinieckiej.
Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych to nowa organizacja, którą powołały najbardziej aktywne polskie LOT-y.
O powołaniu nowej organizacji, która ma wzmocnić LOT-y, ich przedstawiciele dyskutowali od listopada 2016. Dziś, jako instytucja, która może być formalnym partnerem dla Polskiej Organizacji Turystycznej czy Ministerstwa Sportu i Turystyki, chce walczyć o wzmocnienie pozycji lokalnych organizacji turystycznych.
OPLOT będzie zabiegał między innymi o to, aby w nowej ustawie o POT interesy LOT-ów były wyraźnie reprezentowane. – Ustawa z 1999 roku nie została nigdy dokończona, dla nowego stowarzyszenia ważne jest, aby w jej nowelizacji znalazły się zapisy dotyczące LOT-ów, które zapewnią  dalszą egzystencję. To LOT-y tworzą produkty turystyczne, które później Polska Organizacja Turystyczna promuje .
Celem OPLOT jest także zwrócenie większej uwagi na mniej popularne regiony i miejscowości przy podejmowaniu działań promocyjnych przez Polską Organizację Turystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *