Zwycięska Spała

sonda_baner_lodzkie

Polska Organizacja Turystyczna i jej portal internetowy zakończył  w każdym województwie konkurs na najbardziej atrakcyjną miejscowość w kategorii – kurorty i letniska. Spała nie raz nazywana „perłą ziemi łódzkiej” okazała się bezkonkurencyjna. Otrzymała w glosowaniu internetowym 58% oddanych głosów, drugie miejsce zajął Uniejów z ponad 20 % stratą do Spały. Miedzy 1-3% wskazań miały kolejno; Sulejów, Bełchatów i Rawa Mazowiecka.  I co z takiego rankingu może wynikać ? Po pierwsze, że może wygrać miejscowość najmniejsza, licząca niewiele ponad 400 mieszkańców! Dla porównania Bełchatów 60 tys., Rawa 18 tys., Sulejów 7 tys., Uniejów 3 tys. mieszkańców. Po drugie – można wpompować setki milionów dotacji i nie wygrać, jeśli brak pomysłu, kreatywności i zaangażowania lokalnej społeczności ( oprócz burmistrza Uniejowa) . Spała w ogóle jest najmniejszym kurortem,  który wygrał konkurs regionalny. Warto przypomnieć, że w zachodniopomorskim zwyciężyło Świnoujskie przed Kołobrzegiem, w pomorskim Sopot przed Helem,  na dolnym śląsku Karpacz, a w warmińsko-mazurskim Ostróda przed Giżyckiem. W takim gronie znalazła się maleńka Spała !! Ciekawe, że na portalu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego nie znajdzie się żadnej wzmianki o tym konkursie ?

Czy za tak wielkim sukcesem w Spale nastąpi większa życzliwość i hojność władz wojewódzkich i powiatowych ? Czy wszystko zostanie po staremu, a o Spale będzie się tylko mówić podczas Dożynek Prezydenckich ?

Wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa Spały w tak doborowym gronie kurortów i letnisk składamy serdeczne podziękowania.

Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej w Spale.

Spała pokonuje Uniejów – www.polska.travel

Spała najbardziej atrakcyjna turystycznie – www.nasztomaszow.pl

Spała lepsza od Uniejowa – Tomaszowski Informator Tygodniowy nr 3/2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *