Zapraszamy Państwa do zakupu pamiątek i książek : publikacje o Spale, monety kolekcjonerskie i znaczki okolicznościowe. Zakupu można dokonać wysyłając zamówienie na adres poczty elektronicznej biuro@lotspala.pl , podając nazwę artykułu, ilość, dane kontaktowe, oraz adres wysyłki.

Artykuł Zdjęcie Cena
Znaczek okolicznościowy z okazji 500-lecia Spały.

Znaczek  do wpięcia w klapę marynarki

znaczek-500-lat-png 5 PLN
Moneta Spalski Dukat Lokalny skanowanie0001 5 PLN
Moneta Spalski Dukat 40 Żubrów (srebro) skanowanie0003skanowanie0002 200 PLN
Odznaka hubertusowska brązowa br z HUBERTUS SPALSKI 26 PLN
Odznaka hubertusowska posrebrzana Srebro odznaka 29 PLN
Carska Spała

Spała w ciągu wielu lat z małej osady zagubionej wśród lasów dawnej Puszczy Pilickiej awansowała do roli rezydencji rosyjskich carów. Jak to się stało, że władcy najpotężniejszego wówczas imperium świata na miejsce swojego wypoczynku wybrali właśnie maleńką Spałę? Na to i inne pytania dotyczące historii Spały odpowiedź znajdziecie Państwo w książce Carska Spała 

Autor: Andrzej Kobalczyk, Michał Słoniewski

Carska Spala_okladka.indd 40 PLN
Spała – Carska Rezydencja

Album odkrywa przed Czytelnikiem niemal nieznany świat carskich polowań na znajdujących się pod rosyjskim zaborem ziemiach polskich. Po myśliwskim pałacu w Spale, odwiedzanym przez imperatorów Aleksandra III i Mikołaja II, a później stanowiącym ulubioną leśną rezydencję prezydenta Ignacego Mościckiego – zostały tylko fundamenty. Grono historyków z trzech krajów połączyło siły, aby odnaleźć i uratować ślady tamtych czasów.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

Autor: Swietłana Czestnych, Karen Kettering, Michał Słoniewski

spala_carska-rezydencja_okladka 69 PLN
Wojenna Spała

Wszystkim turystom odwiedzającym Spałę i miłośnikom historii XX wieku gorąco polecamy książkę Wojenna Spała autorstwa Małgorzaty i Juliusza Szymańskich. Wojenne dzieje Spały są mało znane, choć ta niewielka miejscowość w czasie obu wojen światowych była znaczącym ośrodkiem decyzyjnym i znalazła się blisko nurtu wydarzeń.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

Autor: Małgorzata i Juliusz Szymańscy

wojenna-spala_okladka 38 PLN
Prezydencka Spała

Niezwykła historia maleńkiej Spały – oficjalnej rezydencji Naczelnika Państwa Piłsudskiego i Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Opis wydarzeń, imprez masowych, spotkań dyplomatycznych i reprezentacyjnych polowań ilustrowanych licznymi, unikatowymi fotografiami oraz pamiątkami z okresu Drugiej Rzeczypospolitej.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

Autor: Michał Słoniewski

Prezydencka Spala_okladka.indd 60 PLN
Pałac i ludzie

Spała do czasów współczesnych zachowała w niezłym stanie unikalny zespół budynków oraz założeń parkowych dawnej rezydencji carskiej, zbudowany w ściśle określonym stylu. Brakującym jej ogniwem jest spalony w 1945 roku Pałac Myśliwski, którego pozostałości w centralnym miejscu Spały po dziś dzień dziwią przyjezdnych, a drażnią i irytują mieszkańców. A przecież w tym niewielkim budynku rozegrały się naprawdę fascynujące i ważne historycznie wydarzenia. Bogato ilustrowana monografia – 231 fotografii, w polsko-angielskiej wersji językowej.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

Autor: Michał Słoniewski, Swietłana Czestnych

palac-i-ludzie_okladka 40 PLN
Pałac i ludzie

Historia rezydencji myśliwskiej w Białowieży w latach 1860-1920

Niezwykle bogato ilustrowana książka o rezydencji myśliwskiej w Białowieży. Jest to jej pierwszy tom poświecony okresowi  1860-1920. Autorzy przedstawiają okoliczności i powody budowy pałacu oraz sylwetki osób organizujących polowania i towarzyszących rodzinie carskiej podczas przyjazdów do Puszczy Białowieskiej. Monografia oparta została o gruntowne badania archiwalne dokumentów zgromadzonych głównie w Sankt Petersburgu i Moskwie. Książka liczy 272 strony i zawiera ponad 220 fotografii, rysunków i planów, najczęściej nigdy dotychczas nie publikowanych.

Autorzy: Michał Słoniewski, Swietlana Czestnych.

pałac i ludzie 89 PLN