Hubertus Spalski 2023

XXIV Hubertus Spalski odbędzie się w dniach 7-8 października w miejscowości Spała, w województwie łódzkim – to otwarta impreza myśliwska i jeździecka w Polsce. Mieszkańcy Spały i licznie odwiedzający jąplakat-wersja-ostateczna-2023 turyści, przyjeżdżający z całej Polski, w czasie dwudniowej imprezy plenerowej poznają wiele leśnych ciekawostek oraz tradycje związane z łowiectwem i jeździectwem, łącznie z tradycyjną gonitwą „za lisem”.
Hubertus Spalski to dla uczestników okazja do posmakowania dziczyzny, zapoznania się z ubiorem i sprzętem myśliwskim oraz jeździeckim. 7 października na placu przy stawie w Spale odbędzie się Hubertowski Piknik Rodzinny, a 8 października łąki nadpilickie (pomiędzy Spałą a Brzustowem) staną się sceną dla wspaniałych pokazów jeździeckich.

Dzień pierwszy (sobota, godz. 10:00-16:00, plac przy stawie w Spale)
Hubertowski Piknik Rodzinny – atrakcje i konkursy dla całych rodzin
Pokazy Psów Myśliwskich
Jarmark Hubertowski
Zupa z darów spalskich lasów – zapraszają leśnicy i Chef Jakub Wolski Hell’s Kitche
Akcja SadziMY na 100-lecie Lasy Państwowe – odbierz sadzonkę rodzimego drzewa od Nadleśnictwo Spała, Lasy Państwowe
Edukacja leśna i łowiecka


Dzień drugi (niedziela, teren łąk nadpilicznych)

Pokazy jeździeckie, zaprzegów
Pokazy sokolnicze
Jarmark Jeździecki
Konkursy i liczne atrakcje dla najmłodszych
Strefa gastronomiczna
Gonitwa główna – Pogoń za lisem

Byliście w Spale?Jeśli nie, to świetna okazja by to nadrobić. Do tej pięknej, pełnej śladów historii, miejscowości wypoczynkowej (i sportowego ośrodka) dojedziecie z Łodzi pociągiemPołączenie kolejowe ze Spałą istnieje już od ponad 100 lat! Warto zaplanować cały dzień na zwiedzanie

Głównymi organizatorami imprezy są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Nadleśnictwo Spała, Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim, Spalski Hubertus Jeździecki, Lokalna Organizacja Turystyczna w Spale oraz Gmina Inowłódz (na której terenie leży Spała).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *